iphone-5-resmi

iPhone 5 Resimleri Özellikleri ve Fiyatı

İPhone 5 bugün (12.09.2012) Türkiye saati ile 20.00′da tüm dünyada tanıtıldı. Beklendiği üzere yeni iPhone‘un ekran genişliği 3.5 inçten 4 inçe çıkartıldı.

iphone 5 resmi iPhone 5 Resimleri Özellikleri ve Fiyatı

Teknoloji tutkunları ve tüketiciler tarafından merakla beklenen İPhone5′in merakla beklenen özellikleri:

- iPhone 4 ve 4S’lere oranla iphone 5 yüzde 20 daha hafif ve ince bir yapıda tasarlanmış.

apple iphone 5 iPhone 5 Resimleri Özellikleri ve Fiyatı

- 3.5 inç’lik ekranı olan daha önceki iPhone’lara göre iphone 5, 4.0 inç’lik ekranıyla artık kullanıcılarına daha fazla çözünürlük sunuyor.

Ayfon 5 Resimleri iPhone 5 Resimleri Özellikleri ve Fiyatı

- A6 işlemci kullanan iphone 5, eski nesil iPhone’lara göre tam 2 kat daha hızlı çalışıyor. Bu da uygulamaların oldukça hızlı bir şekilde çalışacağını gösteriyor.

- 8 megapiksel dahili kamerası mevcut olan iphone 5, 3264×2448 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekimi yapabiliyor. Düşük ışık modunda da vasat olmayan fotoğraflara imza atabiliyor.

epil ayfon telefon iPhone 5 Resimleri Özellikleri ve Fiyatı

- iphone 5 ile fotoğraf çekme hızı neredeyse yüzde 40 oranında arttı.

- Panaroma özelliği sayesinde artık panaromik çekimler iphone 5 ile yapılabilecek. Panaroma görüntü teknolojisi sayesinde farklı fotoğraflar bir araya getiriliyor ve ortaya çok daha geniş ve büyük fotoğraflar çıkıyor.

Apple iPhone5 iPhone 5 Resimleri Özellikleri ve Fiyatı

- 1080 piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabilen iphone 5, aynı zamanda video çekimi esnasında fotoğraf çekimini de olanak veriyor.

- Daha iyi bir ses desteğini kullanıcılarına sunan Apple, bu anlamda iphone 5′te 3 mikrofona yer verecek.

- iPhone’ların hoparlörleri de küçüldü. iphone 5′lerde yer alan hoparlörler önceki sürümlere göre yüzde 20 daha küçük bir yapıda bulunuyor. Mikrofonların biri ön kameranın yanında, ikincisi arka kameranın yanında, diğeri de iPhone’un alt bölümünde bulunuyor.

- Noice Cancelling özelliği sayesinde artık dış sesler daha az duyulacak ve kullanıcılar birbiriyle rahat konuşabilecek.

- iphone 5′ler ile birlikte şarj kabloları da değişti. Yeni iPhone’ların şarj kablosu yüzde 80 oranında daha küçük ve dolayısıyla hafif.

Türkiye’de bin 500 TL civarında olması beklenen iPhone 5’in ABD’deki kontratlı fiyatları da şu şekilde olacak: 16 GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar.

Bir önceki konumuz olan AirDroid Android Uygulaması - Telefonu Bilgisayardan Kontrol Edin başlıklı makalemizde Airdroid Android ve Android Uygulamalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Aramalar: ayfon 5, iphone 5 fiyatı, aypon 5, ayfon 6, ayfon5 fiyati, apple 5 fiyatı, ayfon 5 fiyatları, iphone 5 resimleri, apple iphone 5, ayfon 5 fiyatı, iphone 5 görseller, ayfon 5 özellikleri

iPhone 5 Resimleri Özellikleri ve Fiyatı” üzerine 18 düşünce

 1. Samet

  Yani şimdi bunca zaman uğraşdınız iPhone 4 aynı modelinizi çıkardınız cok uyanırsınız iPhone 5 çıkardınız 2 ay sonra iPhone 5 s çıkaracaksınız bize kitliyeceksiniz helal olsun iyi bir basari

  Yanıtla
 2. laya.

  Google Zeitgeist’e göre Aralık’ta dünyada trend olan ilk 5 arama: Nelson Mandela, Paul Walker, iPhone 5s, Cory Monteith, Harlem Shake.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>