Android-resim-telefon

Android Ekran Kilidi Kırma

Bu konumuzda android işletim sistemi kullanan cihazlarda unutulan ekran kilidini aşma yöntemlerine bakacağız. Ekran kilidini kırma konusunu inceleyeceğiz.

Android telefon ve tabletlerde genel olarak android cihazlarda ekran kilidinin unutulması ya da birçok kez yanlış girilmesi neticesinde sizden cihazınızın bağlı olduğu GMail hesabı ve şifresi istenilecektir. Eğer bu bilgileri de hatırlamıyorsanız; yapmanız gereken Hard Reset ya da Screen Lock Bypass Pro‘yu yüklemek olacaktır.

Android resim telefon Android Ekran Kilidi Kırma

Bu yazımızda; Android telefonunuzun PIN şifresini, ekran kilidi şifresini ve GMail bilgilerini hatırlamayanlar ve unutlanlar için adım adım neler yapmanız gerektiğini ve Hard Reset işlemlerini adım adım detaylı bir şekilde anlatacağız…

Google Android işletim sistemi, bilgilerinizi korumak adına ekran kilidi yani ScreenLock uygulamasını kullanıcılara sunuyor. Tabi bazen küçük çocukların veya kullanıcıların koydukları ekran kilidini unutma durumu yaşanabiliyor. Telefonunuzun ekran kilidini veya PIN şifrenizi açmak/kırmak için 2 yöntem bulunuyor.
1. Yöntem – Screen Lock Bypass

Eğer telefonunuzun ekran şifresini unuttu iseniz ve Android cihazınızın bağlı olduğu Google Play Store veya GMail hesabınızın bilgilerini biliyorsanız; öncelikle Google Play Store’da 4.20$’dan satılan ücretli Screen Lock ByPass Pro uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama; herhangi bir root gerektirmeden PIN şifresini ve ekran kilidini unutanların yardımına koşuyor.

Adımlar şu şekilde:

Telefonunuz şarja bağlı ise şarjdan çekin ve USB kablosu varsa çıkartın,
Ardından bilgisayarınızdan; Android Market yani Google Play Store’a giriş yapın (telefonunuzun bağlı olduğu hesap ile),
Bilgisayarınızdan Google Play Store’a girdikten sonra Screen Lock Bypass Pro uygulamasını satın alın ve cihazınıza, uzaktan yükleme özelliği sayesinde yükleyin,

Uygulamayı yükledikten sonra; telefonunuzu veya tabletinizi şarja takın ve bypass işlemini başlatın,

Ardından ise karşınıza çıkan ekrandan ‘Activate’ butonuna basarak ekran kilidini kontrol etmeyi aktif yapın.

Karşınıza çıkan ekrandan ‘Remove Lock Password’ yaparak telefonunuzun ekran kilidini başarılı bir şekilde kaldırabilir/açabilirsiniz.

Dediğimiz gibi yukarıdaki işlemler ekran kilit şifresini unutan fakat cihazının bağlı olduğu Market hesabını bilen kişiler için geçerlidir. Screen Lock Bypass uygulamasının Google Play Store’da yer alan ücretsiz sürümünü de deneyebilirsiniz.

Eğer ekran kilit şifrenizi ve cihazınızın bağlı olduğu Market/GMail hesabınızın da mail adresini ve şifresini bilmiyorsanız bu durumda Hard Reset yapmanız gerekiyor.
2. Yöntem – Hard Reset

Android cihazınızın ekran kilidini ve GMail hesabınızın bilgilerini unuttuğunuzda yapmanız gereken işlemdir.

Önemli Not: Hard Reset işlemi sonrası telefonunuzdaki tüm uygulamalar ve veriler silinecektir.

Aşağıdaki gibi sırasıyla ekran kilidini 5 kereden fazla yanlış girdiğinizde sizden Google hesabınızın bilgileri sorulacaktır. Eğer onu da hatıırlamıyorsanız Hard Reset adımlarını anlatmaya başlayalım:

Android telefonunuzu kapatın,
Ardından HOME (telefonunuzun ana ekranına dönmeye yarayan buton) ve POWER (Güç/Kapatma tuşu) tuşlarına aynı anda yaklaşık 30 saniye boyunca basılı tutun (ekranınızın ortasında üçgen içinde beliren ünlem işaretinden sonra gelen G1 logosunu görene kadar bırakmayın),
Şimdi ise aşağıdaki adımları sırayla izleyin:

1-) ALT + L : Ünlem işaretinden Menü’ye geçiş yapın

2-) ALT + S : Apply SD Cart Update (SD Kart güncellemesini onaylayın),

3-) ALT + W : Wipe data and Factory Reset (Verileri silin ve Fabrika ayarlarına dönmeye basın),

4-) HOME + BACK : Reboot Your Mobile (Telefonunuzu yeniden başlatın).

Hard Reset işleminiz tamamlanmıştır. Hard Reset işleminin ardından sizden tekrar Google hesabınız ile kayıt olmanız istenebilir. Bu yüzden lütfen ilerde unutmayacağınız şekilde tekrar telefonunuz için kayıt olun.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonu Bilgisayardan Kontrol Etme 2 - Droid VNC Server başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Aramalar: android şifre kırma, android tablet ekran kilidi kırma, android ekran kilidi kırma, android ekran kilidi unuttum, tablet ekran kilidi kırma, android tabletlerde şifre kırma, turkcell maxi plus 5 şifre kırma, maxi plus 5 şifre kırma, android efekt programı, x peria L şifre kirma, maksi plus 5 kilidi puzzle yapma, sony experia ana ekran sifre kirma

Android Ekran Kilidi Kırma” üzerine bir düşünce

  1. indir61.com

    Creative Locker: Android telefon ve Tabletlerinize ekran kilidi eklemenize saglayan ucretsiz ve guvenli bir uy…

    Yanıtla
  2. Dafne

    92 8-1-12 ‘ın cevabı: Apple Retina ekranın, ekran e7f6zfcnfcrlfcğfc insan gf6zfcnfcn algıladığından daha yfcksek olduğunu iddia etmektedir.Apple ekanalrrında IPS teknolojine sahip olması ile bir adım f6ndedir ama aynı zamanda Apple’ın fcrettiği ekanalrr e7ok yfcksek e7f6zfcnfcrlfcğfcne sahiptir. d6rneğin iPhone 4S nin boyutlarını e7oğumuz biliriz avucumuza sığabilecek boyutlarda kfce7fck bir ekranı var ve e7f6zfcnfcrlfcğfc: 960 640! Dfcşfcnfcn e7oğu 7 tablet bile hala 800 480 ekran e7f6zfcnfcrlfcğfcnde!iPad 3 fcn retina ekranına gelirsek, basite7e ekran e7f6zfcnfcrlfcğfcnfcn yfcksek olmasına retina ekran denir. Yeni iPad 2048 1536 ekran e7f6zfcnfcrlfcğfcne sahiptir. Bu cevap size yardımcı oldu mu?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>